Висока, 16. септембар -13. октобар 2022.

Асфалтиран пут до школе у Висоци

Коначно пут

Прилаз школи у Висоци био je проблематичан и при најбољим временским условима. Дешавало се да они који по први пут долазе школи одустају већ на самом скретању са главног пута јер пут до школе није одава утисак да је проходан, а камоли да води према некој установи. Честе поправке бивале су узалудне јер су нове бујице разносиле пут до непроходности. Зими је нејвећи део пута био окован ледом због воде која њиме тече.

Почели радови!
Припрема подлоге
Почетаак асфалтирања

Планови за асфалтирање датирају још од осамдесетих година прошлог века. Средином септембра отпочели су радови на овом путу. Радове је извело предузеће "Путеви" Ивањица, а финансирао буџет општине Ариље.

Први квадрати асфалта
Нови пут
Гланцање

Асфалтна подлога је постављена 13. октобра 2022. године. Направљен је пут који ће повећати безбедност и олакшати чишћење честих и великих снегова током зиме и одржавање током године. Овај пут води и до сеоске амбуланте. Мештани се надају да ће амбуланта наставити са радом по престанку епидемијског стања, па ће новим путем бити олакшан и прилаз пацијентима.